Müşteri Yorumlarını Okuyarak, En Doğru Kararı Verin

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanmalı | Kaplanlar Nakliyat

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanmalı

Taşınma işlemlerinde mutfak eşyalarını taşınmaya hazır hale getirirken nelere dikkat ediyoruz?  Mutfak eşyalarınızın güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Sizlere bunları detaylı olarak anlatacağız.


Kaplanlar nakliyat olarak öncelikle temel hedefimiz siz değerli müşterilerimizi memnun etmektir...

Kaplanlar nakliyattan aldığınız hizmet sonunda sizlerin yüzünün gülmesi ve bizlere yaptığınız olumlu dönüşler bizi alanında daha iyisi olma yolunda ilerletmektedir. Evden eve taşınma da mutfak eşyalarını toparlamak ve paketlemek zor kısımdır. Taşınma esnasında en sevdiğiniz eşyalarınız kırılabilir ya da takımlarınızın parçası eksilebilir. Bu gibi sürprizlerle karşılaşmamak için mutfak eşyalarınız profesyonel bir şekilde sarılmalı ve koliye dizilmelidir. Yapılması gereken tüm işlemleri sizlere bu yazımız da anlatacağız.


Kaplanlar nakliyat olarak dilerseniz taşınma esnasında mutfak eşyalarınızı biz toparlayabiliriz. 

Taşınma İşlemi İçin Mutfağı Hazırlama ve Gerekli Ekipmanlar 

Eşyalarınızı oluşabilecek her türlü hasara karşı korumak için koli, kağıt, ince sarılabilir balonlu naylon, strech, bant gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Tahmini orta halli bir mutfak için 15 koli, 2-3 kilo kağıt, 25 metre balonlu naylon, 1 strech, 5 bant yeterli olacaktır. Bu malzemeleri çevrenizdeki ambalajcılardan ve temizlikçilerden temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzda ki Haritalar programını açıp "Ambalajcı" yazarak arama yapmak. Size en yakın esnafı bulacaksanız. Hatta arayıp malzemelerin mevcut olup olmadığı hakkında teyit almanız yararınıza olur.

Taşınma işlemlerinizde önce mutfağınızı hazırlarken öncelikle değerli eşyalarımızı ayırıyoruz. Eşyalarınızı kategorilere göre ayırdıktan sonra ambalajlama işlemine başlıyoruz. 


Tüm parçalar kağıt ile sarılmalıdır. Özellikle narin eşyaların kağıt ile sarılmasından sonra balonlu naylon ile tekrar sarılması eşya güvenliğini en üst seviyeye çıkaracaktır. Ayrıca akma ihtimali olan yağ, deterjan, baharatlıklar eşyaların önce strech filmle sarılması gerekmektedir. Bu gibi eşyaları tek bir kolide toplayın ve taşıma firmanıza bunu mutlaka belirtin. Aksi halde kamyon diziliminde yanlış bir yere konulduğunda diğer eşyaların üzerine dökülme ihtimali olabilir.


Koliye dizme işlemi yaparken daima ağırlığına göre yerleştirme işlemi yapılmalıdır. Ağır parçalar daima kolinin alt kısmına koyulması gerekmektedir. İnce narin parçaların üst kısımlara konulması ezilmelerinin önüne geçer. Kolinin alt kısmını korumak için tabana tampon görevi yapabilecek eşyalar yerleştirilebilir. Bu sayede kolinin yere bırakılması esnası sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçilmiş olur. Bu malzemeler; havlu, sepet, plastik  gibi eşyalar olabilir. 


Evinizi taşıyacaksanız ancak mutfağınızdaki eşyaları doğru paketleyememekten ve eşyalarınızın zarar görmesinden korkuyorsanız

Kaplanlar Nakliyat eşya kolileme hizmeti ile sizlerin yanında...

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır ?


Mutfak Eşyaları Toplanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak eşyalarınızı düzensiz ve karışık bir şekilde kolileme işlemi yapmamalısınız. Her sıra için bir malzeme tercih edin. 

Taşındıktan sonra yerleştirme işleminde sizlere kolaylık sağlaması için mutfak eşyalarınızı kategorilere ayırmalısınız. 

Paketlenen eşyaları üst üste koymadan önce mutlaka aralarına tampon kağıtlar yerleştirmelisiniz.

Ambalajlama işleminde eşyalarınıza özel ambalajlar tercih etmelisiniz. 

Kolileri çok ağır olacak şekilde hazırlamamaya özen gösterin. Aksi takdirde taşınması çok zor olabilir, taşıma esnasında taşıyanlar tarafından kolinin düşürülme ihtimali olabilir.

Kolilerin üzerine mutlaka kırılabilecek eşya notunu düşmelisiniz.

Mutfak eşyaları düzenli ve ağırlıklarına dikkat edilmiş şekilde koliye dizilmelidir.. Yukarıda verilen hususlara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Mutfak Eşyalarınızı Paketlerken İşinize Yarayacak Pratik Fikirler

 Kolileme işlemine başlamadan önce mutlaka ambalaj kağıdı temin etmelisiniz. Ambalaj kağıdı bulamadığınız takdirde bunun yerine gazete veya dergi sayfaları kullanabilirsiniz. Küçük mutfak eşyalarınızı paketlemek için ayrı koliler yerine tencereleri kullanabilirsiniz. Fincanlar, çay bardakları ya da bardak altlıkları önce sarıp daha sonra tencerelerin içine doldurduktan sonra tencereleri koliye yerleştirin. Tencereler tıpkı bir kalkan vazifesi görecektir. Küçük mutfak aletlerinin zarar görmemesi için en ideal taşıma yöntemi kendi kutularıdır. Ancak kendi kutularını attıysanız onları da güzelce paketledikten sonra kolilere yerleştirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kolide boş yer kalmamasıdır. Oluşan boşlukları ambalaj kağıtları ya da dergi, gazete sayfaları ile doldurabilirsiniz.

Mutfak Eşyalarını Kolileme Fiyatları 

Kaplanlar Nakliyat olarak hizmetlerimiz arasında kolileme işlemlerimiz de yer almaktadır. Ev taşıma hizmeti alan müşterilerimiz dilerse mutfak eşyalarını bizlere paketletip, kolileme işlemi yaptırabilir. Dilediğiniz takdirde mutfağınızdaki eşyalarınızı en iyi şekilde biz toparlayabiliriz. Nakliyat işlemlerinizde almak istediğiniz ek hizmetleri bizlere ilettiğiniz takdirde bizler buna göre size fiyat teklifinde bulunmaktayız. Mutfak eşyaları kolileme fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan telefon numaramız dan bizlere ulaşabilirsiniz.


Güvenilir ve uzman ekip kadrosu olan Kaplanlar Nakliyat ile hemen iletişime geçin.