Müşteri Yorumlarını Okuyarak, En Doğru Kararı Verin

Evden Eve Nakliyat Fiyat Hesaplama | Kaplanlar Nakliyat

Evden Eve Nakliyat Fiyat Hesaplama

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları hakkında fikir sahibi olmak istiyor ve ne kadar bütçe ayıracağınız konusunda ön bilgiye mi ihtiyacınız var? O zaman bu yazımız tamda size göre.

Kaplanlar Nakliyat olarak, İstanbul evden eve taşımacılık fiyatları hesaplamada 4 temel faktörü esas alırız.

Taşınacak Eşyalarınızın Miktarı

Eşya miktarınız evden eve taşıma ücretinin belirlenmesinde ki en temel faktördür. Çünkü eşya miktarınıza göre araç, personel sayısı, kullanılacak ambalaj malzemesi ve işçilik süresi hesaplanır.

Örnek vermek gerekirse yol masrafı hariç;

1+1 evi dolduracak eşya için en az 4 personel ve kamyonet tarzı araç gerekir. Buda hizmetin başlangıç fiyatını 800 TL yapar.

2+1 evi dolduracak eşya için en az 5 personel, araç olarak ise kamyonet veya kamyon gerekir. Buda hizmetin başlangıç fiyatını 1000 TL yapar.

3+1 evi dolduracak eşya için en az 6 personel, araç olarak ise kamyon gerekir. Buda hizmetin başlangıç fiyatını 1300 TL yapar.

4+1 evi dolduracak eşya için en az 7 personel, araç olarak ise kamyon gerekir. Buda hizmetin başlangıç fiyatını 1600 TL yapar.

Nereden Nereye Taşınıyorsunuz?

Şehir içi evden eve nakliye hizmeti alacaksanız, mesafe faktörü fiyatta çok bir artışa sebep olmaz. Ama Avrupa yakasından, Anadolu yakasına taşınıyorsanız veya bunun tam tersi de olabilir o zaman köprü geçiş masrafı, yol ücreti fiyatta bir miktar artışa sebep olur.

Örnek vermek gerekirse Beylikdüzü'nden Avcılar'a taşıma işlemi gerçekleştiriyorsanız; nakliye fiyatınız da yol bedeli olarak ortalama 50 TL maliyet hesaplaması yapılacaktır.

Ama Beylikdüzü'nden Maltepe'ye taşıma yaptıracaksanız bu durumda eşya yoğunluğunuza göre iki farklı durum oluşuyor.

2+1 eve sığacak kadar veya daha az miktarda eşyanız olması durumunda; Eşyalarınız kamyonet ile taşınabilir. Kamyonet ile taşınmasının avantajı, kamyonetlerin 2.köprüden geçmelerinde herhangi bir yasak bulunmaması. Böylelikle iki yer arasında 80 km'lik bir mesafe oluyor. Ortalama araç cinsine göre gidiş-dönüş 200 TL yakıt, 100 TL kadarda köprü ve yol bedeli eklenerek nakliye fiyatınıza 300 - 350 TL ekleniyor.

2+1 bir eve sığmayacak kadar çok eşya olması durumunda; Eşyalarınızın kamyon ile taşınması gerekir. Kamyonların 1. ve 2. köprüyü kullanmaları yasak. Ancak 3.köprüyü kullanmamız gerekir. Böylelikle iki yer arasında 120 km'lik bir mesafe oluyor. Ortalama araç cinsine göre gidiş-dönüş 300 TL yakıt, 200 TL kadarda köprü ve yol bedeli eklenerek nakliye fiyatınıza 500- 600 TL ekleniyor.


Eşyalarınız Nasıl Taşınacak?

Eşyalarınız taşınırken bazı zor durumlar oluşabilir. Bina asansörünün kullanılamayıp merdivenden taşıma yapılması durumunda katların yüksek olması, merdivenin dar olması veya  eşyalarınız alınacağı ve götürüleceği yerlerde kamyonun binaya yanaşamayarak bina ile kamyon arasında uzun mesafe olması durumunda personellerimizin işi zorlaşır. Bu gibi durumlarda ekipteki personel sayısını ve alacakları ücretlerde bir miktar yükseltme yaparız. Bu durum nakliye fiyatına yansıtılır.

Bu tamamen işin kalitesini yüksek tutmak ve işçilerin hakkına önem verdiğimiz içindir. Kimsenin hakkı üstümüzde kalsın istemeyiz.

Müşteri temsilcilerimizden fiyat aldığınız süreçte bu durumlar sorulur ve ona göre fiyat verilir.


Talep Ettiğiniz Extra Hizmetler

Bunlardan bazıları;

Eşya toplama hizmeti; Mutfak eşyalarınız, kıyafetleriniz, özel eşyalarınızın kolileme işlemlerini itina ile yapıyoruz.

Mutfak ve etraftaki öte beri (özel eşya, kıyafet hariç) eşyaların toplama hizmeti yaklaşık; 400 TL kadar tutar.

Özel eşyalarınız ve kıyafetlerinizin de toplaması gerekiyorsa bir gün öncesinde gerekli tüm ambalaj malzemesi ve bayan 

personellerimiz ile geliyor, toplanması gereken ne varsa topluyoruz. Buda yaklaşık; 800 TL kadar tutuyor.

Avize Montaj Hizmeti; Avizelerin söküm işlemlerini ücretsiz olarak yapıyoruz ama montaj hizmeti de istiyorsanız ortalama 

100 - 150 TL tutarında bir hizmet bedeli oluyor.

Duvar Montaj Hizmeti; Tıpkı avizelerde olduğu gibi ücretsiz söküm işlemlerini yapıyoruz. Montaj hizmetinden de yararlanmak isterseniz, parça adetine göre 150-200 TL kadar hizmet bedeli olur.