Müşteri Yorumlarını Okuyarak, En Doğru Kararı Verin

Ev Taşıma Sürecinin Aşamaları | Kaplanlar Nakliyat

Ev Taşıma Sürecinin Aşamaları

Evinizi taşıma durumunda kaldığınızda zorlu bir süreç sizleri beklemektedir. Eşyaları toparlamaktan paketlemeye kadar her işlem özenle gerçekleştirilmelidir. Bu işlemleri profesyonel bir şekilde yapmak için uzun bir zamana ya da deneyime ihtiyaç vardır.

Taşınma durumunda genelde bolca vaktimiz olmadığı için eşyaları toparlamayı ve kolileme işlemlerini hızlı bir şekilde yapmaya çalışırız. Durum böyle olunca da yanlış kolileme işleminden doğru ambalajlama yapılmamasına kadar pek çok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan kaynaklı da eşyalarınızın hasar görme ihtimali artmaktadır.

Taşınma aşamasında yorulmadan ve eşyalarınızın zarar görme ihtimalini ortadan kaldırarak içiniz rahat bir şekilde taşınabilirsiniz. Bunun içinde evden eve nakliyat hizmetlerinden yardım almanız gerekmektedir. Evden eve nakliyat hizmeti almak için seçeceğiniz firmayı detaylı bir şekilde araştırmanız alacağınız hizmetten memnun kalmanız açısından oldukça önemlidir. Kaplanlar nakliyat taşıma konusunda alanında deneyimli ve uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir.


Ev taşıma süreci

Ev Taşıma Öncesinde Yapılan Hazırlıklar

Evinizi taşımadan önce hazırlık yapmanız taşınma esnasında sorun yaşamamanız için önemlidir. Taşınma kararı aldıktan sonra öncelikle evinizde bulunan eşyalardan hangilerini yeni evinize taşıyacağınıza karar vermelisiniz. Taşımayacağınız eşyalarınızı ortadan kaldırarak böylece size engel olmasını önlemiş olursunuz.

Taşınma öncesinde eşyalarınızı toparlarken kategorilere ayırmanız taşınma sonrası eşyaları yerleştirirken sizlere yardımcı olacaktır. Kategorilere ayırma işlemini tamamladıktan sonra eşyalarınıza uygun koli seçimi yapmalısınız.

Taşınma öncesinde almanız gereken malzemeler bulunmaktadır. Örneğin bol miktarda koli temin etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında balonlu naylon, strech, ambalaj kâğıdı ve bant almanız gerekmektedir. Taşınma öncesinde değerli eşyalarınızı mutlaka yanınıza almalısınız. Değerli eşyalarınızı kesinlikle kolilerin içine yerleştirmemelisiniz. Dolaplarınız da bulunan yiyecek ve içeceklerinizi de ayrıştırmalısınız. Kavanozlar da muhafaza ettiğiniz yiyeceklerinizi dökülmesini engelleyecek şekilde ambalajlamalısınız. Bozulacak yiyeceklerinizi ise kesinlikle kolilere yerleştirmemelisiniz. Bunun yerine yiyeceklerinizi tüketmeli ya da ihtiyacı olanlarla paylaşmalısınız.

Taşınma işleminizin kısa sürede ve hatasız olarak gerçekleşmesini istiyorsanız mutlaka bir evden eve nakliyat firmasından yardım almalısınız. Nakliyat firması ile anlaştıktan sonra alacağınız hizmet doğrultusunda işlemlere başlayabilirsiniz. Eşyalarınızı firma toparlayıp, kolileme işlemini de firma yapacaksa siz yalnızca değerli eşyalarınızı alıp evden ayrılabilirsiniz. Eğer firma yalnızca nakliyat işlemini gerçekleştirecekse yukarıda saydığımız hazırlıkları sizin yapmanız gerekecektir. 

Ev Taşıma Sürecinde Unutulmaması Gerekenler 

Taşınma öncesinde ve taşınma sonrasında herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizlerin işini kolaylaştırmak için dikkat etmeniz konuları listeledik.

Dilerseniz hep birlikte bu listeye göz atalım:

Taşınma öncesinde yeni evinizi mutlaka temizlemelisiniz. Eşyalar taşındıktan sonra temizlik daha da zorlaşacaktır.

Yeni taşınacağınız evde yapılması gereken tadilat varsa bunu tespit etmeli ve taşınmadan önce tadilat işlemini bitirmelisiniz. 

Taşınmadan önce mutlaka abonelikler için başvuru işlemlerini tamamlamalısınız. Şu an ki evinizde ki aboneliklerinizi de kapattırmayı unutmamalısınız.

Taşınmak için ihtiyacınız olan malzemeleri mutlaka öncesinden temin etmelisiniz

Taşınma işleminiz için nakliyat firması seçmelisiniz, seçim yaparken mutlaka firma hakkında detaylı araştırma yapmalısınız.

Değerli eşyalarınızı mutlaka yanınıza almalısınız.

Taşınma esnasında dikkat edilmesi gereken noktaları belirleyin ve bu konuda firmanızı mutlaka bilgilendirin. 

Taşınma öncesinde yapmanız gereken hazırlıkları tamamladınız ve yeni evinize taşındınız. Peki, şimdi ne yapmalısınız?

Nakliyat firmanız eşyalarınızı taşıdıktan ve yerleştirdikten sonra eşyalarınızı kontrol etmelisiniz. Herhangi bir hasar tespit etmeniz halinde bu durumu mutlaka firmanıza belirtmelisiniz. Taşınma işlemleri için dikkat etmeniz gereken en önemli konu firma seçimidir. Kaplanlar nakliyat olarak uzun yıllardır verdiğimiz hizmet ile sizleri memnun etmek adına hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Siz de nakliyat hizmeti ve daha fazlası için bizi tercih etmek istiyorsanız sitemiz üzerinde yer alan numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.