Müşteri Yorumlarını Okuyarak, En Doğru Kararı Verin

Eşya Çeşidine Göre Evi Dizayn Etmek | Kaplanlar Nakliyat

Eşya Çeşidine Göre Evi Dizayn Etmek

Evinizin dizaynı sizin için ne kadar önemli? Eşyalarınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Bu yazımızda sizlere eşyalarınıza göre evinizi nasıl dizayn etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Çoğu insan evinin şeklini ya da büyüklüğünü beğenmediği için istediği eşyaları alamadığını söyler. Ancak evin büyük ya da küçük olmasının çok da önemi yoktur. Doğru eşya ve doğru yerleştirme ile dizayn edilen her ev güzelleşecektir.


Peki, doğru dizayn işlemi nasıl yapılır?


Diyorsanız şimdi sizlere bundan bahsedeceğiz. Evinizi yenilemek istediğiniz de ya da bir eşya görüp almak istediğiniz de öncelikle bir plan yapmalısınız. Ani verilen kararlar ile eve eşya almak pek doğru değildir. Sonrasında boyut olarak uygun olmaması ya da vitrinde durduğu gibi evinizde durmaması canınızı sıkabilir. Bu nedenle eşya almadan önce mutlaka plan yapılmalıdır. Elinize bir kâğıt kalem alarak ihtiyacınız olanları not ederek bu işleme başlayabilirsiniz. Evinize ne almak istiyorsunuz? Alacağınız eşyanın rengi ne olmalı? Bu eşyaya uygun kombin yapabilir misiniz? Bu soruların cevabını bulduktan sonra yapmanız gereken tek şey ölçülere dikkat etmektir. Salonunuza alacağınız koltuğun ölçüleri salonun ferah görünmesi açısından oldukça önemlidir. Ya da mutfağınızda kullanacağınız masanın çalışma alanınızı daraltmamasına dikkat etmeniz gerekir. Eşya çeşidine göre evinizi dizayn ederken aynı anda pek çok konuyu düşünmeli ve programlı bir şekilde ilerlemelisiniz.


Ev Dekorasyon Uygulamaları

Evinizin dekorasyonu için artık bir mimardan yardım almanıza gerek yok. Online platformlar ya da uygulamalar ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Uygulamalar sayesinde duvarınızın renginden perdenize kadar her şeye kolaylıkla karar verebilirsiniz. Uygulama üzerinde istediğiniz mobilyaları istediğiniz yere yerleştirerek evinizin dizaynına karar verebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde aldığınız eşyanın evinizde görünümünü beğenmeme ihtimaliniz ortadan kalkar. Ya da evinizi boyattıktan sonra pişman olmazsınız. Kısacası uygulamalar sizin için bütçe dostudur. Ev dekorasyonunun için kullanabileceğiniz uygulamalar şunlardır:

*Planner 5D

*Roomstyler

*Ikea Home Planner Tools

*Design a Room

*Homestyler

*The Home Renovator

*Sweet Home 3D

*SmartDraw

*MagicPlan

*Amikasa 

*DecorMatters

*HomeByMe

Yukarıda sıraladığımız uygulamalar tamamen ücretsizdir. İstediğiniz zaman erişim sağlayarak anında kullanmaya başlayabilirsiniz

Doğru Eşya Seçimi İle Ferah Alanlar Yaratın

Doğru eşya seçimi evin ferah görünmesi ve verimli alanlar oluşturmak açısından çok önemlidir. Bu nedenle evini tasarımlamak isteyenler öncelikle kendi tarzına ve ne istediğine karar vermelidir. Eşya seçmeye başlamadan önce beğendiği tarzları ve hoşlandığı renkleri not etmelidir. Dizayn konusunda yeteri kadar bilgisi olmayanların yaptığı ilk hata fazla eşya seçimi olmaktadır. Fazla eşya evin ferah görüntüsünü ortadan kaldırmakla birlikte bütçeniz için de zararlıdır. Bu nedenle ihtiyacınız olan ve alandan tasarruf edebileceğiniz eşyalar seçmelisiniz. Evinizi dizayn ettikten sonra pişman olmamak için acele kararlar vermeyin. Sakince ve düşünerek alacağınız kararlar sizleri uzun dönem mutlu edecektir.


Evinizi Dizaynında Püf Noktalar 

Evinizi dizayn ederken sizlere yardımcı olabilmek adına bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Bu püf noktalar sayesinde doğru dizayna bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gelin hep birlikte bu püf noktalara göz atalım:

→ Evinize eşya seçerken acele karar vermeyin.

→ Eski eşyalarınızı yeni eşyalara dönüştürebilirsiniz. Bu nedenle eski eşyalarınızı hemen atmayın.

→ Uygun dekorasyon için mutlaka uygulamalardan faydalanın.

→ İhtiyaç listesi oluşturun ve programlı hareket edin.

→Bütçenizi belirledikten sonra alışveriş yapın.

→ Mutlaka evinizin ölçülerine göre mobilya seçimi yapın.

→Küçük objelerle zengin alanlar oluşturun.